Продавец ПАЯЛЬНИК PROWEST развивает свой бизнес на Prom.ua 10 лет.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина
Паяльники,пульти,блоки живлення та інше
+380668382587

Блоки живлення

Блок жи́влення — вторинне джерело живлення, призначене для забезпечення живлення електроприладу електричною енергією, при відповідності вимогам її параметрів: напруги, струму, і т. д. шляхом перетворення енергії інших джерел живлення[1].

У побуті, найчастіше, блок живлення перетворює змінну напругу величиною 220 В і частотою 50 Гц (в Україні та багатьох інших країнах, саме таку напругу і частоту має побутова електромережа), в задану постійну напругу.
Зміст

    1 Типи блоків живлення
    2 Завдання вторинного джерела живлення
    3 Див. також
    4 Примітки

Типи блоків живлення

За способом перетворення рівня напруги блоки живлення поділяються[джерело?] на:

    безтрансформаторний
    трансформаторні блоки живлення;
    імпульсні блоки живлення.

За конструктивним виконанням:

    вбудовані;
    зовнішні.

За областю використання:

    побутові;
    промислові.

Завдання вторинного джерела живлення

    Забезпечення передачі потужності — передача заданої потужності з найменшими втратами і дотриманням заданих характеристик на виході без шкоди для себе. Зазвичай потужність джерела живлення беруть з деяким запасом.
    Перетворення форми напруги — перетворення змінної напруги в постійну, і навпаки, а також перетворення частоти, формування імпульсів напруги і т. д. Найчастіше необхідно перетворення змінної напруги промислової частоти в постійну.
    Перетворення величини напруги — як підвищення, так і зниження. Нерідко необхідно мати набір з декількох напруг різної величини для живлення різних кіл.
    Стабілізація — напруга, струм та інші параметри на виході джерела живлення повинні лежати в певних межах, в залежності від його призначення при впливі великої кількості дестабілізуючих факторів: зміни напруги на вході, струму навантаження і т. д. Найчастіше необхідна стабілізація напруги на навантаженні, однак іноді (наприклад, для зарядки акумуляторів) необхідна стабілізація струму.
    Захист — напруга, або струм навантаження у разі несправності (наприклад, короткого замикання) будь-яких кіл може перевищити допустимі межі і вивести електроприлад, або саме джерело живлення з ладу. Також у багатьох випадках вимагається захист від проходження струму по небажаному шляху: наприклад проходження струму через землю при дотику людини або стороннього предмета до струмоведучих частин.
    Гальванічна розв'язка кіл — один із заходів захисту від протікання струму по небажаному шляху.
    Регулювання — в процесі експлуатації може знадобитися зміна якихось параметрів для забезпечення правильної роботи електроприладу.
    Керування — може включати регулювання, включення / відключення яких-небудь кіл, або джерела живлення в цілому. Може бути як безпосереднім (за допомогою органів управління на корпусі пристрою), так і дистанційним, а також програмним (забезпечення включення / вимикання, регулювання в заданий час або з настанням якихось подій).
    Контроль — відображення параметрів на вході і на виході джерела живлення, включення / вимикання кіл, спрацьовування захистів. Також може бути безпосереднім або дистанційним.

.wikipedia.org